سایت خبری - تحلیلی

جستجوی پیشرفته

  1. صفحه نخست
  2. »
  3. اجتماعی
  4. »
  5. چگونه باید با پدیده “معترض…
5/5

چگونه باید با پدیده “معترض روزمزد” برخورد کرد؟!

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 8 آبان 1401 ساعت 01:16
این افراد که صرفا برای تامین نیاز مالی به چنین اقداماتی دست می زدند، قائدتا در صورتی که کارفرمای دیگری حاضر می شد دستمزد بیشتری به ایشان پرداخت کند حتی حاضر می شدند در جبهه مقابل مشغول به کار شوند! لذا این دست از معترضین تنها از لحاظ کمی می توانستند سیاهی لشگر اغتشاشگران را تقویت کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایرانی اسلامی، در شرایطی که با گذشت زمان، تحلیل وقایع ماه های اخیر با سهولت بیشتری قابل انجام است، می توان یکی از ارکان اصلی اعتراضات را -که تاثیر بسزایی در طولانی شدن دوره فتنه اخیر داشت- حضور افرادی دانست که می توان آنان را معترضان روزمزد خطاب کرد. افرادی که به اغتشاشات اخیر به عنوان فرصت شغلی نگاه می کردند و برای هر اقدام خود با تهیه فیلم و عکس از کارفرمایانشان طلب حقوق می کردند. این افراد که صرفا برای تامین نیاز مالی به چنین اقداماتی دست می زدند، قائدتا در صورتی که کارفرمای دیگری حاضر می شد دستمزد بیشتری به ایشان پرداخت کند حتی حاضر می شدند در جبهه مقابل مشغول به کار شوند! لذا این دست از معترضین تنها از لحاظ کمی می توانستند سیاهی لشگر اغتشاشگران را تقویت کنند. موضوعی که با دیکتاتوری رسانه ای، تا حد زیادی به کار جبهه غربی – عربی – عبری آمد و نهایت بهره را از آن برد.

این موضوع که چطور از شبکه بانکی و همچنین ظرفیت های داخلی برای انجام تراکنش های مالی استفاده می شده، خود بحثی است که رصد و کنترل دقیق تر از سوی بانک مرکزی را طلب می کند. اما نکته اصلی آن است که حضور پررنگ این دست از افراد در واقع نشانگر ضعف شدید اقتصادی بخشی از مردم است تا حدی که حاضر می شوند در قبال دریافت دستمزد به منافع سایر هم وطنان خود آسیب بزنند. این واقعیت حداقل نتیجه عملکرد یک دوره 5 ساله مدیریت اقتصادی است که اکنون وضعیت فعلی را پدید آورده.

اینکه ریشه مخالفت با نظام اسلامی اقتصادی است از این نظر می تواند خوب ارزیابی شود که با بهبود شرایط اقتصادی می توان امید داشت تا حد زیادی بدنه معترضین از هسته خارجی اغتشاشات فاصله گرفته و شرایط تغییر کند. اما از طرفی چنانچه اقتصاد کشور به ثبات نرسد این بدنه تقویت خواهد شد و شاهد سخت شدن شرایط خواهیم بود. از این رو دولت مسئولیت خطیری برعهده دارد. هر چند دولت یازدهم را باید وارث مدیریت فشل دولت قبل دانست اما عامه مردم از دولت فعلی انتظار دارند با اصلاحات سریع، زمینه بهبود شرایط اقتصادی را فراهم کند و مردم در زندگی خود این تغییر را احساس کنند.

این ضعف اقتصادی نه تنها در وضعیت اجتماعی بلکه در تک تک وجوه اجتماعی کشورمان اصلی ترین نقش را ایفا می کند. لذا دولت باید با استفاده از تمام ظرفیت های طبیعی، مدیریتی و سوق الجیشی ایران برای بهبود معیشت مردم نهایت استفاده را بکند. این اقدام جز با استفاده از نیروهای مجرب و متعهد که تا بن دندان به این اصلاحات معتقد باشند اتفاق نخواهد افتاد. دشمن با وارد آوردن لطمه به امید مردم به دنبال القا نیاز به تغییر کاذب در جامعه است، این هدف صرفا با استقرار دولت هوشمند کارآمد نقش برآب خواهد شد.

معترضان روزمرد همانطور که در اقرارهای پخش شده آنها مشخص است صرفا دستاویز دشمن شده اند و باید به حد مجرمیت مورد مواخذه قرار گیرند. چنانچه به غیر از قصد ایجاد تنبه، اصلاح کردن آنها مدنظر باشد باید بذری از امید به ایران قوی را در دل آنها کاشت. این اقدام چند بعدی نیاز به مدیریت قوی و یکپارچه دارد.

کد مطلب: 112498
پست های مرتبط
ارسال نظر

آخرین عناورین