سایت خبری - تحلیلی

جستجوی پیشرفته

  1. صفحه نخست
  2. »
  3. آخرین عناوین
  4. »
  5. چرا اظهارات گاه و بیگاه…
5/5
اندر حکایت اظهارات آقای دریبل زن؛

چرا اظهارات گاه و بیگاه علی کریمی بی اهمیت است / او برمی گردد!

تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 آبان 1401 ساعت 20:27
دیر نخواهد بود مجدد کریمی این بار بر سر موضوع کوچک دیگری دوباره با کشور، فرد یا شی دیگری سر لج بیفتد و برای شکست طرف مقابل خود به طرفدار دو آتشه جمهوری اسلامی تبدیل شود.

به گزارش سرویس ورزشی ایرانی اسلامی، شاید بتوان پر حاشیه ترین سلبریتی اغتشاشات اخیر کشورمان را فوتبالیست مشهور سال های نه چندان دور دانست. فوتبالیستی که دوره بازیگری وی در مستطیل سبز با فراز و فرودهای بسیاری همراه بود. از نمایش های درخشان وی در قامت بازیکن در تیم ملی تا بازی های ضعیفی که با واکنش تماشاگران در استادیوم آزادی همراه می شد، در کارنامه علی کریمی دیده می شود. هرچند علی کریمی یکی از معدود بازیکنان با شهرت بالا در فوتبال ایران محسوب می شود اما هیچ گاه نتوانست از لحاظ منش و اخلاق در زمره الگوهای ورزشی مردم قرار گیرد.

کریمی بواسطه اینکه برای سال های طولانی با حضور در میادین ورزشی مورد توجه افکار عمومی بوده از شهرت بالایی برخوردار است. این حضور متمادی باعث شده رفتارهای وی همواره مورد قضاوت قرار گیرد و البته در ذهن افکار عمومی ثبت و ضبط شود. سابقه رفتاری کریمی، اختلافات گاه و بی گاه وی با سایر بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ها و حضور کوتاه و ناموفق وی در قامت سرمربی فوتبال نشان می دهد، کریمی شخصیتی لجوج دارد. اصولا انسان های لجباز ممکن است با دیدن یک رفتار که به مذاقشان خوش نمی آید به سادگی با طرف مقابل به اصطلاح لج کنند و آسمان و ریسمان را به هم ببافند تا به دیگران ثابت کنند که آنها برحقند و دیگری باطل باطل باطل! او زمانی با علی دایی سر لج افتاده بود، زمانی با فدراسیون فوتبال، زمانی با پیراهن تیم ملی و روزی با آب و هوای آلمان!

علی رغم اینکه انتظار می رفت پس از دوران بازیگری وی رفتار پخته تری از خود به نمایش بگذارد اما دوران بازنشستگی کریمی به مانند قبل، مملو از حاشیه های ریز و درشت بوده و هست. به نحوی که در دوره سرمربی گری تیم سپید رود کنفرانس های خبری پس از بازی وی، کاملا متفاوت و در واقع صحنه تسویه حساب های گوناگون وی با دیگران بود.

با ادامه این رفتارها و در اغتشاشات اخیر وقتی افکارعمومی از اظهارات ساختارشکنانه علی کریمی و وارد آمدن خسارات فراوان ناشی از این ادعاها تحت تاثیر قرار گرفت و موضوع جبران خسارت های وارده به اموال عمومی از فروش دارایی های کریمی مطرح شد. وی در نوشته ای بدین مضمون که “خانه اش را با خون و دل ساخته است” بدان واکنش نشان داد. نویسنده این مطلب وقتی خانه کریمی را در کلیپ های مجازی برای اولین بار دیدم مجدد عقیده ام بر اینکه کریمی دارای شخصیتی لجباز است، مستحکم تر شد. گویا این بار علی کریمی با خانه اش هم لج کرده است! چرا که واقعیت این است که اگر کسی با سال ها تلاش در یکی از بهترین محله ها با بهترین آب و هوا،با سلیقه شخصی خانه ای چند صد میلیاردی ساخته باشد به هیچ عنوان راضی به فروش آن و مهاجرت به خارج از کشور نخواهد شد. چرا که مسلما در هیچ جای دنیا چنین عمارت مجللی که با خواسته های کریمی همراه باشد به راحتی یافت نمی شود. اما کریمی حتما به واسطه کدورتی ساده و قابل چشم پوشی با عمارت خود سرلج افتاده و ترجیح داده است عمارت مجلل خود را فروخته و آواره کشورهای خارجی شود.

با تجزیه و تحلیل اقدامات کریمی می توان به این نتیجه رسید که اکنون نیز کریمی با جمهوری اسلامی لج کرده است. حال ریشه این لجاجت در چیست و کدام اقدام به مذاق وی خوش نیامده مشخص نیست اما کریمی در حال حاضر به این تصمیم رسیده است. شاید عدم رای آوری وی در انتخابات فدراسیون فوتبال او را رنجانده و یا در بالا و پایین های اقتصادی ضرر کرده باشد. به هر ترتیب او فعلا هر پیام و نوشته ای را که جمهوری اسلامی را محکوم کند بدون صحت سنجی صرفا منتشر می کند. از نوع پیام های منتشر شده از سوی وی می توان فهمید به مثابه لجاجت های قبلی او از هیچ تلاشی برای آرام کردن خود دریغ نمی کند. اگر کلان تر به اظهارات وی نگاه کنیم، او تبدیل به بلندگوی تمام جریانات ضد انقلاب شده تا لجاجت خود را به حد اعلا اجابت کند. البته لجاجت اخیر او که همراه با قانون شکنی و دروغ پراکنی بوده است از این حیث با موارد پیشین کاملا متفاوت است و حتما با مجازات همراه خواهد بود. البته بزرگ ترین قربانی این شخصیت کریمی خود اوست چرا که وی در قامت سرمربی گری می توانست دوران درخشانی را سپری کند که متاسفانه با ورود ناشیانه به بحثی که در آن از حداقل درایت برخوردار نیست، موجبات آسیب رساندن به خود را فراهم آورده است. متاسفانه!

البته اصولا شخصیت های لج باز بعد از مدتی ممکن است به علت لجبازی با موضوعی دیگر دست از سر لجاجت قبلی خود بردارند. لذا با توجه به این موضوع دیر نخواهد بود مجدد کریمی این بار بر سر موضوع کوچک دیگری دوباره با کشور، فرد یا شی دیگری سر لج بیفتد و برای شکست طرف مقابل خود به طرفدار دو آتشه جمهوری اسلامی تبدیل شود. البته آن زمان هم نباید اظهارات وی را با اهمیت دانست همانطور که اظهارات وی در مقطع کنونی اهمیت چندانی ندارد. در طول 43 سال گذشته افراد و شخصیت های به مراتب تاثیرگذار تر از کریمی، بعضا به قصد تسویه حساب شخصی به دشمنی با ایران برخاسته اند اما به نتیجه دلخواه نرسیدند. این بار نیز قرعه به نام بازیکن دریبل زن سابق تیم ملی افتاده که امید می رود هر چه زودتر جلوی سقوط خود را بگیرد. کریمی خوب می داند که اقدامات وی در حال حاضر نتیجه ای جز آسیب رساندن به مردم ندارد.

برچسب ها : ,
کد مطلب: 112414
منبع: عکس از برنا
پست های مرتبط
ارسال نظر

آخرین عناورین