سایت خبری - تحلیلی

جستجوی پیشرفته

  1. صفحه نخست
  2. »
  3. آخرین عناوین
  4. »
  5. سفر به خارج از رویا…
5/5

سفر به خارج از رویا تا واقعیت /واقعیت چیست؟!

تاریخ انتشار: چهارشنبه 4 تیر 1401 ساعت 12:38

تب سفر به خارج به بهانه های مختلف علی الخصوص در بین جوانان بسیار مورد توجه است. هر چند بروز مشکلات اقتصادی و وضعیت بی کاری در کشور بر متقاضیان خروج از کشور افزوده است اما آیا سفر به خارج حلال مشکلات است؟

در شرایطی زندگی می کنیم که هر کس در اقوام و دوستان خود افرادی را می شناسد که در خارج از کشورند و یا در آنجا زندگی کرده اند.  به واسطه رابطه های موجود به طرق مختلف از این افراد مطالبی را می شنویم و یا فیلم و عکس هایی که به ما نشان می دهند می بینیم. اما سوال اینجاست که آیا واقعیت همین است که می بینیم؟

برای پاسخ به این سوال خود را به جای فردی قرار دهید که با وجود مشکلات مالی و خانوادگی ( مثلا مخالفت برخی اعضای خانواده با این سفر و یا …)  برای رسیدن به زندگی بهتر عزم خارج کرده اید و با هزینه ای نسبتا زیاد و از دست دادن شرایط کاری حداقلی موجود ( شاید بتوان گفت تخریب پل های پشت سر ) راهی خارج شده اید. اگر شرایطی که برای رسیدن به آن نقشه ها کشیده بودید با واقعیت تفاوت داشته باشد، که در اغلب موارد دارد و شما با مشکلات متعددی روبرو شوید بازگشت به کشور، قبول اشتباه و بیان واقعیت ها چندمین اولویت شما برای زندگیتان خواهد بود؟ مسلما بواسطه نسبت هایی که از سوی دوستان و آشنایان به شما  داده خواهد شد حاضر خواهید بود سخیف ترین کار ها را انجام دهید اما اشتباه خود را قبول نکنید، حاضر خواهید بود برای عدم قبول این شکست تن به کار هایی دهید که به هیچ عنوان فکر انجام آن را در داخل کشور نمی کردید.

این شرایط شما را مجبور می کند چه برای عدم آزار خانواده از اطلاع وضع شما و چه عدم قبول اشتباه واقعیت های موجود را وارونه کرده و آنچه آرزو داشته اید را به دوستان و خانواده اطلاع دهید. به دلیل آنکه امکان صحت سنجی اظهارات شما برای دیگران مقدور نیست و این امکان در آینده نیز به احتمال زیاد فراهم نخواهد شد کار سختی در پیش ندارید و فرصت مناسبی است که لیاقت و درایت خود را به دیگران ثابت کنید!

آیا از دوستان و آشنایان خارج رفته خود که در اقصی نقاط دنیا زندگی کرده اند مطالبی در مورد بدی ها و مشکلات کشور هایی که آنجا زندگی کرده اند شنیده اید؟ به احتمال زیاد نه! (و یا اگر شنیده اید مطمئن باشید همه را برایتام نگفته اند). این خود سند اثبات ادعای ماست. چطور ممکن است در کشور هایی که مردم خود آنجا نسبت به مشکلات موجود اعتراض می کنند یک شهروند خارجی ( بخوانید شهروند درجه دوم ) با همان داشته ها زندگی بدون مشکلی داشته باشد؟ آیا امکان پذیر است ؟

پس بدانید فاصله بسیار است از شنیده های شما از خارج تا واقعیت های موجود، اغلب مردم فریب تبلیغات پر رنگ و لعاب را می خورند. چه بسیارند افرادی که در داخل کشور از شرایط زندگی مناسبی از لحاظ شغلی و خانوادگی بر خوردارند اما خیال سفر به خارج امکان لذت از شرایط موجود را از آنان می گیرد و سرانجام مصداق ضرب المثل از “اینجا مونده از اونجا رونده” می شوند.

قصد داریم در قسمت دوم تفکیک مناسبی از سفر های خارجی و سرانجام آنها ارائه کنیم.

نویسنده: محمدحسام الدین احمدزادگان

کد مطلب: 111687
پست های مرتبط
ارسال نظر

آخرین عناورین