سایت خبری - تحلیلی

جستجوی پیشرفته

  1. صفحه نخست
  2. »
  3. آخرین عناوین
  4. »
  5. مقام اهل سنت سوریه: وحدت…
5/5

مقام اهل سنت سوریه: وحدت اسلامی هدف علمای اسلامی است / ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) کمتر از علاقه شیعیان به آنها نیست

تاریخ انتشار: چهارشنبه 4 تیر 1401 ساعت 17:00
شیخ “محمد شریف الصواف” با تاکید بر این که وحدت اسلامی خواسته و هدف علمای اسلامی است، تاکید کرد: مسلمانان باید تمام توان خود را برای مقابله با گروه های تکفیری و مواجهه با افکار ویرانگر این گروهک ها به کار ببرند.

دمشق – شیخ “محمد شریف الصواف” با تاکید بر این که وحدت اسلامی خواسته و هدف علمای اسلامی است، تاکید کرد: مسلمانان باید تمام توان خود را برای مقابله با گروه های تکفیری و مواجهه با افکار ویرانگر این گروهک ها به کار ببرند.

رییس مرکز علوم اسلامی “شیخ احمد کفتارو” سوریه امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در دمشق با اشاره به سفر هیئت ۱۷ نفره علمای اهل سنت سوریه به ایران گفت: جمع شدن علمای اسلامی و گفت وگوی آنها یکی از راه های مقابله با توطئه های دشمنان و گروهک های تکفیری است.
رئیس مرکز علوم اسلامی “شیخ احمد کفتارو” دمشق، افزود: وحدت اسلامی خواسته و هدف علمای اسلامی است که سال هاست برای رسیدن به آن تلاش می کنند.
وی گفت: محبت به اهل بیت(ع) در دل همه مسلمانان وجود دارد و باید گفت علاقه و ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) کمتر از علاقه شیعیان به آنها نیست.

شیخ شریف الصواف با تاکید بر این که تداوم ارتباطات بین مسلمانان مانند سفر هیات علمای اهل سنت سوریه به ایران سبب خنثی شدن توطئه های دشمنان می شود، بیان داشت: دشمنان هرجا که مسلمانان را در حال رشد معنوی ببینند شروع به توطئه چینی علیه آنها می کنند.
اوایل اسفند ماه سال گذشته هیئتی از علمای اهل تسنن جمهوری اسلامی ایران نیز به ریاست “عبدالسلام کریمی” مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها به سوریه سفر و در جریان این سفر با بشار اسد، رییس جمهور سوریه دیدار کرد.
رئیس جمهور اسد در این دیدار گفت که «ما مسلمانان مشترکات زیادی داریم که می توانیم با تکیه بر این مشترکات در برابر توطئه تفرقه آمیز غرب ایستادگی کنیم».
وی با بیان اینکه غرب برای ضربه زدن به جامعه (مسلمانان)، اعتقادات مردم را هدف قرار می دهد تا جامعه مختل و اراده مردم ضعیف شود، تصریح کرده بود: اندیشه مقاومت در سایه اعتقاد به باورهای مذهبی شکل می گیرد.
رئیس جمهور جمهوری عربی سوریه با استقبال از سفر هیات علمای اهل سنت ایران به دمشق تاکید کرده بود: دیدار جمعی از علمای اهل سنت جمهوری اسلامی ایران از سوریه دارای معنای مهمی است.
به دنبال سفر علمای اهل تسنن ایرانی به سوریه، ۱۷ نفر از علمای سوریه نیز به منظور بازدید از ایران و شرکت در نشست علمی، دینی علمای اسلام، جمهوری اسلامی ایران و سوریه عازم تهران شدند.
هیئت ۱۷ نفره علمای سوری به ریاست شیخ محمد شریف الصواف رئیس مرکز علوم اسلامی شیخ ‘احمد کفتارو’ صبح امروز از جماران بازدید کردند و به مقام شامخ امام خمینی (ره) ادای احترام کردند.

کد مطلب: 111659
پست های مرتبط
ارسال نظر

آخرین عناورین